| almaz a întrebat:

Bună, aproximativ un an în urmă am avut o intervenție chirurgicală, mi-au eliminat polipul din nas, din câte îmi amintesc pe atunci, eu singur în fața oglinzii mă uitam cu un bliț luminam în nas, și se vedea acel "polip". De vreo săptămână mia început a se înfunda nasul, și astăzi din curiozitate am m-am uitat iarăși în nas cu o lumină, am văzut exact aceeași ce era cu un an în urmă. Putea polipul să crească din nou timp de un an?

Apropo, nu demult am fost lovit la antrenamente foarte puternic în nas, poate să fie ceva vo legătură, ajutațivă vă rog mult...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| rocket1204 a răspuns:

Tocmai de aceea ar trebui sa mergi neaparat la medic.

2 răspunsuri:
| rocket1204 a răspuns:

Buna! Si eu m-am operat de polipi, iar rezultatul a fost minunat. Exista posibilitatea ca polipii sa revina, dar este prea mica probabilitatea. Poate este vorba despre o deviatie de sept. Eu am o deviatie de sept foarte mare si din aceasta cauza nu pot respira cu o nara, respectiv stanga. Te sfatuiesc si te rog sa mergi la medicul de familie ori direct la ORL pentru un control, mai ales ca ai avut si acea lovitura pentru ca lovitura poate avea legatura. Iti urez mult succes si sanantate!

| almaz explică (pentru rocket1204):

Îmi fac griji să nu fie legat ceva de lovitură...

| rocket1204 a răspuns (pentru almaz):

Tocmai de aceea ar trebui sa mergi neaparat la medic.