| domoreofwhatmakesyouhappy a întrebat:

As dori o recomandare pentru o solutie/ un sampon impotriva căderii parului si pentru regenerarea acestuia. Ca pastile am inteles ca sunt foarte bune Forcapil, insa au efect asupra parului de pe tot corpul, ceea ce nu imi doresc.
Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Seva de mesteacan...

| MihaelaDart a răspuns:

Măștile cu henna neutră, pudra amla, brahmi sunt bune pentru îngroșarea rădăcinii părului, strălucire, hidratare, vitalitate.

| WhiteLife a răspuns:

Eu am folosit Novophane, se gaseste in farmaciile Donna. Pe mine m-a ajutat și mi s-au întărit și unghiile.

| domoreofwhatmakesyouhappy explică (pentru WhiteLife):

A afectat si parul de pe corp?

| WhiteLife a răspuns (pentru domoreofwhatmakesyouhappy):

Nu am observat asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gerovital tratament expert cu keratina, dar daca suferi de calvitie alopecie e mai bine sa vizitezi un dermatolog

| domoreofwhatmakesyouhappy explică (pentru anonim_4396):

Am fost. Si mi-a prescris zinc, vitamina a si un sampon de la care nu s-au vazut efecte?

| anonim_4396 a răspuns (pentru domoreofwhatmakesyouhappy):

Ce diagnostic tio dat? Ar trebui sa ceri parerea si altui specialist
Vitamina a si zinc nu regenereaza parul ajuta intr-adevar da nu cred sa il regenereze daca ai alopecie minodixil rogaina este eficient
Nici samponu nu prea are cum sa regenereze, incearca sa eviti stresul si daca asa ai fost programat genetic nu prea ai ce sa faci. decat zinc si vitamina a mai degraba e o alegere mai buna uleiu de ricin.nu iti pierde increderea mergi la alt dermatolog si vezi ce parere are si evita stresu pe cat poti posibil nu te mai gandi la par ca te stresezi si mai mult exista solutie pentru probkema ta dar nu ai dat peste un specialist care sa iti dea tratament care ti se potriveste
In cel mai rau caz iti faci transplant de par dar nu cred ca ai alopecie sa ajungi acolo. mie stresu mi-a provocat alopecie areata am o pata in par de marimea unei monezi fara par deloc.

| Denisa0954 a răspuns:

Tratament anticadere de la Gerovital. Șampon si ser