| Daniel_4881 a întrebat:

as dori sa ma ingras putin dar nu stiu cum si am nevoie de sfaturi. Mananc f mult dar nu se prinde de mine. Is slab probabil din fire dar tot vreau sa ma ingras macar 10 Kilograme nu conteaza timpul...am 15 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sucre a răspuns:

Am practicat culturism 2 ani (am 16 ani), la varsta de 14 ani, aveam 96 de kilograme acum am in jur de 72. Eu stiu ca exista 3 tipuri de genetic, cei ca mine, care mananca, si se prinde imediat pe iei, cei ca tine care mananca cantitate identica si se prinde mai greu, si cei pe care ii vezi in oras bine facuti si crezi ca au lucrat 3 ani in sala, dar nu au lucrat nici o zi. Ce poti tu sa faci sa te ingrasi? Multa carne, 1 tableta de ciocolata pe zi, si multe proteine, si prin proteine nu ma refer la prafuri! Ci la oua, lapte, smantana etc. Mult noroc. Respect Sucre.

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

La 15 ani este normal sa arati ca un cocostarc, ai saltat in inaltime si greutatea ajunge mai greu din urma. Intra pe http://www.mypyramid.gov/ si vezi cum ar trebui sa fie dieta ta zilnica. Fa atletism sau mai bine inot, pentru dezvoltare armonioasa a intregului corp.

| tyana a răspuns:

E perioada in care mai mult va inaltati si puneti mai putin pe voi.Toti am trecut prin asta.Mananca 3 mese principale si doua gustari intre mese.De asemenea incearca sa faci si ceva exercitii fizice pentru a-ti tonifia musculatura.

| valy a răspuns:

Ar trebui sa fii multumit cu faptul ca organismul functioneaza cum trebuie. daca corpul se simte asa.lasa-l asa ca e mult mai bine.nu il forta ca apoi sa nu trebuiasca sa slabesti si va fi mai greu dupa aiasad

| Akid a răspuns:

Du-te la farmacie si ia-ti niste vitamine si suplimente alimentare sau cevathinking
si du-te si la un medic nutritionist sa iti spuna mai multe sigurt te va ajuta
funda?

| Prezidentul a răspuns:

Mananca multi covrigei si un covrig pe zi apoi incearca sa bagi carne prajita, cartofi prajiti, (multi) oua prajite, omleta cu branza si friptura...etc. big grin sucuri in prostie (e foarte usor sa te ingrasi, lol, dar greu sa slabesti, fundita? )

| Prezidentul a răspuns:

Si eu am raspuns corect, de ce nu am primit funda si a primit...