| ayran a întrebat:

Salut TPU. Sunt băiat, am 16 ani si am o problema cu mancarea. Am început sa mananc foarte des de vreo luna si am pus kilograme in plus pe mine. Daca vad ceva dulce nu ma pot abtine sa nu mananc. De cand tot mănânc mult am început sa ma îngraș puțin si la corp si la fata.Eu eram slab si frumos înainte. Acum nu stiu ce sa fac, nu rezist nici macar o dieta sa fac. Mi-e frica sa nu devin obez. Sport fac, merg cu bicicleta, ridic gantere si fac flotari in fiecare zi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Dubleaza sau tripleaza "cantitatea" zilnica de sport si poti manca fara probleme, dulciurile mult dorite.

1 răspuns:
| Yuoia a răspuns:

Invata sa te abtii!
Si fa niste analize medicale sa vezi de ce poftesti atat de mult dulce. Triplatul efortului, nu ajuta.