| simplegirl2 a întrebat:

As dori sa stiu daca omeranul luat deodata cu nurofen forte dauneaza? dacai iau 2 nurofen forte si un omeran se poate intampla ceva grav?
Multumesc!(as dori sa raspund cei care au cunostinte in domeniu sau in medicina+experiente anterioare; nu ce cred ei ca este bine)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Orice medicament dauneaza.Trebuie sa intelegi ca decat parintii iti vor binele.Sistemul te vrea cat mai bolnav ca sa cumperi cat mai multe medicamente.

| simplegirl2 explică (pentru xerxes1):

Multumesc chiar daca nu am primit raspunsul dorit!

| Raniaa a răspuns:

Buna, idicat este sa astepti cel putin 2 ore intre cele 2 medicamente. Asta deoarece omeran
poate afecta modul în care acţionează anumite medicamente şi unele medicamente pot avea o influenţă asupra omeranului.