| mirrru a întrebat:

Ieri am luat 34 de pastile de paracetamol deodata si am vomitat toata ziua credeti ca mi se poate intampla ceva grav sa merg la medic sau sa mai astept?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AnonymousTPU007 a răspuns:

De ce naiba ai luat 34 de pastile? Mergi la medic urgent.Cum sa fii asa?laughing
Cred ca intrebarea e pusa la misto.

8 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Neaparat la doctor. Poate medicamentele ti-au sensibilizat mucoasa stomacala sau ficatul.Chiar motivul pentru care ai facut gestul trebuie cunoscut de medic.

| Azre a răspuns:

Mai i-a încă atâtea, mai scapă lumea de proști.

| zuzualina a răspuns:

Mda... să ma chemi la pomenite sad
Cred ca asta e pusa 50% la mişto...

| Braunion a răspuns:

Pai o sa faci insuficienta hepatica in cateva zile si o sa mori. Chiar daca mergi la medic singurul lucru care te mai salveaza acum e un transplant hepatic, ceea ce nu poti obtine in doar cateva zile. Sa ne zici si noua cum e pe lumea cealalta...

| Muwz a răspuns:

Doamne laughing
Cate exemplare sunt pe lumea asta.
Si noi impartim aerul cu ei?

| alexandru112211 a răspuns:

Nu vreau sa te ingrjorez dar e posibil sa mori happy

| SoreSori a răspuns:

Sa astepti ce? Moartea? Du-te si nu mai astepta nimic.

| pandelutza a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi totusi la un consult ..sunt prea multe luate. multa sanatate si mergi la doctor!