| Pussyyy a întrebat:

Salut fetelor.Eu nu ma pot ingrasa mai jos de sani mi se vede chiar scheletul dintr-o parte cind ma intorc.Deci ce pot minca pentru ca sa ma ingras putin sunt prea slaba eu singura mi-e frica de mine.PS fara fast-fooduri eu sint la dieta deoarece in familie parintii sunt la dieta de aceia si eu maninc mincarea la dieta. Mersi anticipat

6 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Nu ai cum sa te ingrasi daca mananci de dieta. Trebuie sa mananci carne grasa ( porc), sa incerci sa mananci si cornuri cu ciocolata, produse de patiserie si fainoase( paine) si de asemenea alimente alba ca si orezul, spaghetele, melcisori.
Poti sa faci si genoflexiuni pentu a-ti ingrosa coapsele si koongo jumps( sper ca am scris corect) pentru a pune pe tine masa musculara.
Dar atata timp cat mananci mancare de dieta nu ai nici o sana sa te ingrasi ci doar sa slabesti si mai rau.

| MaTrIx8378 a răspuns:

Mananca multa paine, prajeli, dar sunt atatea retete pentru a te ingrasa, de ce nu cauti tu frumos pe google?; d

| Q69 a răspuns:

Ce varsta ai?
daca esti in crestere si esti obligata sa ti dieta nu este chiar sanatos
majoritatea dietelor nu au necesarul dezvoltarii unei persoane aflate in crestere si o dezvoltare armonioasa
iar daca persoana este minora si este obligata la a tine dieta fara ca aceasta sa fie indicata de medic...
poate fi incadrata la infometarea obligata a unui minor

| WhiteLover a răspuns:

Nu manca si tu la dieta, mancarea lor poate sta intr-o parte in frigider iar a ta in alta, nu ai cum sa te ingrasi daca ti dieta.carne,paine,prajeli,sosuri,dulciuri si deserturi, asta ingrasa, plus suplimente nutritive, vitamine si crede-ma ca o sa te faci cum iti doresti happy

| Annya206 a răspuns:

Daca parinti tai sunt la dieta e destul de greu sa te ingrasi. Consulta un medic. Mananca, mai multi carbohidrati, paine mai multa. Prajeli nu recomand, pentru ca nu sunt sanatoase.

| marshy a răspuns:

Pai daca tu esti la dieta cu parintii cum ai dori sa te ingrasi exista persoane care asta le este conformatia sa fie mai slabi cu toate ca ei baga in iei de crapa mananca cu grasimi mai multe si des si mult