| roxana1234567890 a întrebat:

..As vrea niste sfaturi in cresterea in inaltime...dau Funda!
vreau neaparat sa mai cresc in inaltime...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Gonrax a răspuns:

Incearca sa faci un sport, cum ar fi inotul daca iti place, ca iti dezvolta oasele sau...
Asteapta pana faci 13 ani jumatate - 14 ca atunci te dezvolti cel mai mult. (dar asta tine de sine, poti si mai devreme, si mai tarziu).

| Cσcσ a răspuns:

Salut!
In inaltime vei creste daca faci sport, cum ar fi cele de aici:
https://blogulsportivilor.wordpress.com/exercitii-de-crestere-in-inaltime/
Poti sari coarda, poti merge cu bicicleta, etc.

| AnasiAndreea a răspuns:

Te inteleg... Eu am folosit site-ul asta si am crescut 5cm. http://www.sfatulmedicului.ro/......time_10146

| Spanac32 a răspuns:

Vorbeste cu Doamna Dreapta dar vezi ca Cucoana Stanga sa nu devina geloasa...