| Jose86 a întrebat:

Sall! Am 13 ani si vreau sa merg la sala eu sund destul de inalt si prea asa vrea sa cresc mult am spre 1.70 si as vrea ca 1.74/1.76 Credeti ca imi fa opri cresterea in inaltime?

Răspuns Câştigător
| BeHappyOriceArFi a răspuns:

Depinde frate, eu am inceput sa fac flotari si sa trag de gantere de la 13 ani si acuma am 14 si am 1, 79 cm si 75 kg, deci....nu cred ca o sa iti afecteze cresterea.
Dupa parerea mea, cei care au facut sala si au ramas "pitici" e din cauza ca asa e geneticul lor, findca sigur nu ai auzit pe nimeni sa nu mai fi crescut deloc dupa prima zis de biceps sau ca o dat inapoi 10 cm...

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Dacă este practicat în mod regulat, nu vei avea probleme. Ce greutate ai?

| Jose86 explică (pentru anonim_4396):

Între 45-50 kg nu știu exact

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jose86):

La vârsta asta, mai bine te apuci de înot. La sală te poți duce mai târziu, ai timp și de asta. Salut!

| Dastlast a răspuns:

Salut! Daca vrei intr-adevar sa ai un corp armonios pentru varsta ta mergi la Baschet sau la Inot. Mersul la sala iti poate crea probleme pentru ca nu ai dezvoltata osatura si pot aparea probleme grave ce nu pot fi rezolvate mai incolo.

| Arsenal234 a răspuns:

Nu neaparat. Poti sa continui sa cresti daca iti faci o dieta cu multe proteine pentru ca la sala corpul consuma proteine si energie pe care la foloseste la crescut.