| DDdanut a întrebat:

As vrea sa îmi fac un consult pentru a depista cancerul sau tumorile din timp și as vrea sa le fac prin casa de asigurări. Cum trebuie sa procedez? Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu exista asa ceva, poti afla dupa ce ai, daca ar exista asa ceva nu ar mai exista cancer

| alinadianaaa a răspuns:

Nu exista investigatie care sa iti spuna daca ai sa ai cancer in viitor, poti doar sa faci analizele uzuale in fiecare an,, deoarece cancerul depistat intr-un stadiu incipient are mare sanse sa il tratatezi

| DDdanut explică (pentru alinadianaaa):

Pai vreau sa văd dacă am vreun început de ceva si as vrea sa le fac prin CNAS