| Laariss a întrebat:

Bună, aş vrea să încep să consum şi eu ceai verde dar nu ştiu cum să îl iau inainte de masă sau după, câte căni se beau pe zi, care este ultima oră la care ar trebui luat pentru că am înţeles că produce insomnii?! a-ţi mai consumat este bun pentru organism?
Mulţumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este foarte bun si daca bei o cana de ceai dimineata dupa micul dejun sau seara dupa o gustare pe lla ora 5 e ok

2 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Uite cateva informatii utile legate de ceaiul verde pe care ar fi bine sa le citesti: http://www.i-medic.ro/......bert-young

| Canache_Petryk_1976 a răspuns:

Este bun trebuie sa bei o cana sau doua una de dimineata,,,, iar alta la ora 5 depinde la cat te scoli daca te scoli la ori ce ora pana la 12 este bine sa faci cum am scris mai sus dar mai mult de doua nu este bime si nici sa nu bei dupa ora 6