| Unbearable a întrebat:

Buna!
As vrea sa slabesc cateva kilograme, asa ca m-am pus pe regim!
Ma simt foarte bine in prezent, nu ma simt grea, obosita, doar ca greutatea si aspectul iti spun totul, mai ales in partea trunchiului.Am gasit si hainele potrivite pentru. a parea mai slabuta, dar nu numai asta vreau, vreau sa se detoxifieze corpul.Mananc sanatos, tin dieta, dar sport nu prea fac, decat de 2 ori pe saptamana, in total 2 ore pe saptamana.Am auzit de la niste prieteni ca tae-bo-ul este eficient.Ar putea sa ma afecteze cu ceva, avand in vedere ca am 13 ani? Sunt exercitii mai complexe, unii sunt contra, ceilalti pro, deci, spune-ti-mi va rog, daca este bine ceea ce imi pun in minte! Multumesc anticipat.
Pupicikiss!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Madalichka a răspuns:

Daca faci sport usor, asa cum ai spus, si mananci sanatos, nu prea are ce sa iti faca rau. Iti recomand totusi sa iti mai faci cate o pofta culinara din cand in cand, atata vreme cat nu e vorba de vreun exceswinking Multa bafta si sunt sigura ca deja arati bine!

1 răspuns:
| lilith_3139 a răspuns:

Fa 20-30 de minute sport pe zi incepe usor si din ce in ce mai greu bea 2 l de apa rece pe zi si 1 l apa calda ca ajuta la digestie