| Lilac a întrebat:

Am implinit 11 ani pe data de 26 noiembrie, anul acesta. M-am cantarit recent si am ramas uimita de ceea ce am vazut. Aveam 56 de kilograme. Am concluzia ca acest cantar a fost dat peste cap, fiind trantit de prea mult ori. Insa eu sper sa nu ma insel. In urma cu trei luni sau chiar patru, am fost la o sala de fitnees. Slabisem foarte mult, in doua luni. 4 kilograme. Insa, in de la ziua mea pana in prezent, am mancat destul de des dulciuri. Ma simt foarte grasa si nu stiu ce as putea sa fac in privinta aceasta. Vreau sa slabesc cu o dieta exacta. Fiind iarna, nu ma pot deplasa la sala mereu, si am renuntat la sala pentru scoala. Spuneti-mi un regim exact, va rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ByasiAtat a răspuns:

Pai seara nu trebuie sa mai mananci dupa ora 6 dulce si numai fructe...incearca asa. fundita?

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să mănânci, nu mai consuma atâtea dulciuri, sunt bombe calorice.
http://calorii.oneden.com/
Ești în perioada de creștere, ai grijă!
Pa, pa.

| misterioaѕa a răspuns:

Bună
Dacă nu functiona acel cântar asta inseamnă ca esti grasă?!
Bineînţeles ca nuuu.

| Kitty20 a răspuns:

Ce inaltime ai? ai putea sa mananci doar trei mese pe zi si sa faci multe exercitii in casa (ex abdomene, genoflexiuni etc.)

| Lilac explică (pentru Kitty20):

Nu m-am masurat exact, dar eu CONSIDER ca am 1, 37.

| anaanitaa a răspuns:

Mm. pai nusj thinking si eu am avut aceiasi problema ca u. da am slabit intr-un an mai mult de 17 kg... acum nu stiu depinde si de metabolismul taw. totusi eu am aproape 15 si u 11. thinking daca iti propui poti sa slabesti da nu te as rekomanda sa incepi o dieta luna asta.pentru k e craciunul. revelionul si chiar daca nu vrei tot te ingrasi 2-3 kg. da nu stiu fa cum vrei. ti as rekomanda sa bei multa apa si sa mananci multe mere. asa am slabit eu.winking bafta :*

| NikolasXD a răspuns:

Si eu is nascut pe 26 nov ))

| MadaZuza a răspuns:

Ai putea manca cate un mar inaitea meselor, sau mama mea a slabic dupa urmatoarea cura de slabire: mananci la fiecare o ora si jumatate orice dar nu mai mult de o potrie care sa incapa intr-o scrumiera big grin stiu ca suna ciudat dar a functionat big grin sper ca te-am ajutat!

| kdomi a răspuns:

Multi inainte