| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa stiu ce se poate intampla daca fac un tratament cu Amoxicilina(antibiotic), in timpul menstruatiei.
Am luat azi prima pastila si menstruatia s-a oprit, desi azi e a 3 a si la mine ciclul tine 6 zile.
Trebuie sa opresc tratamentul? Imi va veni menstruatia in urmatoarele zile daca nu mai iau pastile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Nu ti s-a oprit sangerarea din cauza antibioticului. Ia-l in continuare.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Oprirea menstruatiei nu are legatura cu tratamentul antibiotic. Poate, eventual, cu infectia pentru care faci tratamentul. Nu intrerupe tratamentul antibiotic, fa-l exact cum ti-a fost prescris.

| doctoressa a răspuns:

Buna seara,
Antibioticele nu influenteaza ciclul menstrual. Luati tratamentul in continuare. Mai multe detalii despre amoxicilina puteti citi aici:http://www.i-medic.ro/medicamente/amoxicilina-ephamox-capsule
Multa sanatate!

| DعeutZa a răspuns:

Destul de frecvent se intampla ca dupa un tratament antibiotic sa intarzie ciclul, nu cred ca trebuie sa te sperii.

| Burzea a răspuns:

Mori

| Petrica_Savu_1974 a răspuns:

Si eu am pățit la fel...