| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa stiu cum as putea sa slabesc, chair daca nu sunt grasa si prietenii imi spun ca sunt ok eu nu ma multumesc cu atat si mi-as dori sa dau jos cam 5 Kg imi puteti spune o dieta usoara sau sai imi dati un sfat..va rog!:* Va multumesc mult!:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mimiwewem a răspuns:

Hai să îți zic eu ceva! Mânâncă tot ce vrei până la ora 6. Niciodată să nu te culci după ce mănânci! Bea apă [2l pe zi]nu încontinuu, doar câte un pic. După ora 6 nu mai mânca absolut nimic. și vezi cum o să slăbești. E o dietă de-a mea mai strictă, care pentru mine a avut efect. Dacă ai alte întrebări legate de sport, contactează-mă printr-un mesaj, și te voi ajuta. ps: nu sunt aici pentru fundă.

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu iti recomand sa ti dieta, mai bine fa miscare multa, renunta la dulciuri, paine si la masa de seara si incet, incet vei slabi

| AndreeaSiAndra a răspuns:

Daca tu chiar vrei sa slabesti atunci trebuie sa:consumi ulei de susan, sa bei multa apa, faci sport regulat adica in fiecare zi, sa mananci cat mai diversificat si de mai multe ori pe zi dar mai putin la fiecare masa si sa consumi cat mai multe legume, mai putina carne de vita sau peste (recomandat).

| DarkStarGW a răspuns:

Ca sa slabesti ai nevoie de 90% dieta si 10% antrenament (sport), o dieta buna mi se pare sa manaci fructe legume mancare gatita fara paine si fara prajeli big grin