| DiazAndreea a întrebat:

as vrea sa stiu cum se poate depunde o urna pe la farmacii pentru a ajuta un bolnav, are foarte mare nevoie altfel nu ar apela niciodata la acest gest.
Deci ce fundatie stiti, asociatie care ajuta persoanele bolnave la nevoie?
Va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| grab a răspuns:

Of Doamne, vad ca esti grav in problema asta.
Care e diagnosticul, care e pozitia familiei sale?

NU te duce tu sa faci urna fara voia LUI, o sa iasa rau.

| DiazAndreea explică (pentru grab):

Nu ma duc fara voia lui. el este convins ca nimeni in ziua de astazi nu se mai ajuta si ca nu au incredere in a mai afce donatii. dar daca ar accepta cineva sa depuna o urna sau sa il ajute sa stranga cativa banuti sar avea incredere.
Deci in termeni medicali nu iti pot spune prea multe decat ca urmeaza sa faca un al2lea tratament de chimioterapie cu citostatice, el este in scaun cu rotile de 2 ani, i-a fost scoasa apa la plaman iar dupa aceasta interventie el a ineput sa nu isi mai simta un picior, apoi urmand celalaltul. Mama lui are grija de el, doar tatal munceste dar sunt destul de in varsta, au ramas in urma cu datoriile. Speranta ca va fi bine nu neam pierduto, mai ales el dar avem nevoie de ajutor financiar sau medical, pentru ca pana de curand ei au platit orice nestiind ca el are anumite beneficii ca nu plateste ingrijire medicala, recuperare analize.
Suntem din Vaslui si aici situatie este cum este...foarte rea
daca vrei trimite-mi un mesaj in privat daca doresti sa afli mai multe
multumesc mult ca ai raspuns

| grab a răspuns (pentru DiazAndreea):

Ok.
Vorbim!