| teiube a întrebat:

Buna daca infiintes o asociatie sau o fundatie trebuie sa o inregistrez la O. S. I. M. p. s. as vrea sa imi raspunda cineva specializat.

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

N-ai tangente cu OSIM-ul - asociatiile si fundatiile se inregistreaza in Registrul Asociatiilor si Fundatiilor, iar inregistrarea se face din oficiu dupa ce instanta s-a pronuntat prin incheiere( vezi cap.IX din ghidul infiintarii asociatiilor si fundatiilor ). Vezi aici ghidul : http://lumeaong.org/......rmedia.pdf

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Asociatiile si fundatiile nu se inregistreaza la OSIM ci la Tribunal. Numai bine!