| Bica_Adriana_2001 a întrebat:

as vrea sa stiu daca te poti deshidrata iarna cand stai in casa la caldura fara sa bei sau sa mananci ceva?
Astept raspunsuri...multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Sa te deshidratezi inseamna sa pierzi apa din corp. E clar ca daca nu bei apa te deshidratezi. Asta se poate intampla oricand, nu numai iarna. Nu exista "anotimpul deshidratarii". Apa se bea ca trebuie, nu numai cand ti-e sete.

| Porcusorul a răspuns:

Evident!