| micurutza2005 a întrebat:

as vrea sa stiu pana la ce varsta e indicat (sau obligatoriu)sa doarma copiii la amiazi? si daca e adevarat ca cei care nu dorm au unele repercursiuni in dezvoltarea fizica si psihica mai tarziu pentru.ca fetita mea are 3ani si 9luni si nu prea mai vrea sa doarma la amiazi si se trezeste si foarte devreme dimineata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| jo a răspuns:

Vorbeste cu pediatrul, trebuie sa stie cel mai bine. Sau incearca forumurile parintilor - cum e desprecopii.com/forum - unde toata lumea are copii mici si e la zi cu lucrurile astea. Sunt sigura ca te pot ajuta mai bine.

1 răspuns:
| catthshshshs a răspuns:

Nu este o regula in ceea ce priveste varsta.Este indicat ca un copil sa doarma pana cand este mai mare la amiaza...sau pana cand va dori el.La varsta de aproape 4 anisori este bine sa doarma totusi pentru ca asa se va dezvolta mai repedewinking