| SteffAnnya a întrebat:

Hey! love struck As vrea sa mai slabesc putin (vreo 1-2 kg) dar nu stiu cum.Mentionez ca fac sport dar as vrea ceva mai complex cum ar fi o dieta sau regim, cat sport sa fac pe zi/saptamana...Desigur

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dmm a răspuns:

Buna! Sa faci macar de vreo 3-4 ori pe saptamana,dar daca timpul iti permite, poti sa faci si mai des, ca nu strica.Ai putea sa elrgi cate o jumatate de ora pe zi, sau sa mergi la sala, sau chiar si acasa e bine.Cat despre mancare, incearca sa mananci ceva cat mai sanatos.De exemplu : dimineata (un iaurt sau cereale cu lapte),la amiaza (carne de pui sau peste la gratar dar nu in exces,sau daca nu ai gratar, carne fiarta), si seara ceva usor (biscuiti,...). Sper ca te-am ajutat.:*Bafta!

| SteffAnnya explică (pentru dmm):

Ms mult pentru. sfaturi sunt sigura ca imi vor fi de ajutor! love struck :*

1 răspuns: