| AlexUtza3q a întrebat:

Buna as vrea si eu sa imi spuneti o metoda de slabit dar fara regim... ceva sport dar fara prea mare efort, nu pentru mine pentru prietena mea care e ff grasa si ma ingrijoreaza... cel mai amanuntit si bun raspuns primeste funda big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DenisaAbdn a răspuns:

"o metoda de slabit dar fara regim... ceva sport dar fara prea mare efort" Nici imbracata nici dezbracata, nici calare nici pe jos.
Recomanda-i prietenei tale un regim alimentar ( nu se poate fara) foarte usor de tinut si fara infometare. Alimente care sa nu contina carbohidrati ( zaharuri) si din care poate manca pe saturate ( peste, smantana, masline, sunca presata, muschi) sau alimente care contin carbohidrati dar in procent foarte mic ( de ex : lapte, iaurt, sana, cas, urda care au doar 4%, fructe proaspete 10%) sa evite alimentele grase, fainoasele. Fara zahar, doar indulcitor. Exclus alcoolul si dulciurile. Gasesti pe net regimul diabeticului de exemplu, care cuprinde cinci mese pe zi si limita maxima de carbohidrati.
Legat de miscare, la o alergare usoara dar constanta, zi de zi sau la o plimbare cu ritm mai alert cred ca se poate invrednici.
Mai multa vointa si respect de sine. Nu in ultimul rand, mai multa preocupare pentru propria-i sanatate. Mult succes!

5 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Exista Dieta Dukan, pe care o poti tine...citeste si chiar incearca.

| Savy a răspuns:

Http://cum-sa-slabesti.savy.ro
Insa nu te astepta ca rezultatele sa apara peste noapte, trebuie un pic de rabdare si perseverenta.

| ΔH a răspuns:

Toti vreti sa slabiti dar sa nu tineti regim, si sa nu faceti sport prea mult.

Altfel?
Pastilele din comert bune de nimic?

Crezi ca sportul este degeaba?
E si gratuit, te si mentine-n forma, e si sanatos...

Bagati in voi pastile de slabit mai bine... nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite incearac aici, poate te ajuta http://dietapentrutine.blogspot.com

| TURKUN a răspuns:

Ar trebuii sa faca niste ture zilni max2
si sa manance multe legumesi fructe big grinwinking