| GunterAndrei a întrebat:

Bună, aseară am avut parte de o ședință lungă de alergat ( alergare ușoară ) după ce am sosit acasă la vreo 30 de minute mă apucă o durere foarte îngrozitoare în partea stângă a pieptului ( durerea nu s-a mutat și în partea dreaptă sau alte locuri, doar acolo unde am precizat) dimineața când m-am trezit durerea se ameliorase și acum nu mai mă doare așa rău.
Nu știu ce să fac, am probleme cu inima și pot să mor ca unii fotbaliști pe teren? Chiar nu știu.

Menționez că nu sunt bun la alergat și mereu oboseam repede.
!
Am 16 ani și nu sunt fumător

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| BuLaNNNeL a răspuns:

Nu, probabil durerea e din cauza efortului si din total alta zona, dar o resimți la inima. Probabil e ceva in genul unui junghi inter-costal sau chestii din astea. Inima nu doare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E na, si mie mi se intampla d - astea la 13 ani și n-am nimic la inima.
De ce depui efort dacă te obosești? Fa o pauza de la sport, liniște-te puțin.
Apropo, poate ai reumatism, stii tu stai desculț în casa, ti-e frig la picioare și de-abia poți sa mai umbli, da, te doare inima atunci.
Și pe mine mă durea frate nu mai puteam, plângeam incontinuu.

| GunterAndrei explică (pentru anonim_4396):

Nu am reumatism și în casă stau în șosete groase și papuci de casă.

| Justmeale2345 a răspuns:

Este din cauza aerului rece care este afara.

Trebuie sa invati sa respiri regulat si sa inspiri pe nas, urmand sa expiri pe gura, iar cand obosesti sa mai faci cateva exarciti, intinderi sau sa te asezi putin pe o banca

| GunterAndrei explică:

Păi durerea s-a mai amelriorat, îmi va trece de tot?