| anonim_4396 a întrebat:

Deci, Eu Sunt Baiat Gras, nu am fost mereu asa dar la varsta de 11 ani, dupa o hepatita B mi s-a schimbat metabolismul si BUM am inceput sa ma ingras. In clasa a 6 aveam 71 kg. Faza e ca am terminat liceul am 21 de ani... si am ramas destul de gras, mi-am pus in gand sa slabesc. Cel mai mult ma deranjeaza "sanii" giganti pe care ii am si vreau sa stiu niste metode in care as putea de ei. Deci cand acumulez grasime acolo ma ingras vreau sa scap. Prefer sa am burta cat de cat dar m-am saturat de "Tatze", asa ca as fi recunoscator pentru cateva sfaturi Cum sa scap de ele, ce exerciti sa fac sau ce medicamente sa iau! Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Chris a răspuns:

Sport, sport si iar sport! Stiu ca e greu, mai ales daca esti statornic, dar trebuie sa scapi cumva de grasime, nu? Multa bafta si sanatate!

| Zazu a răspuns:

Cand baietii au exces de hormoni feminini(feromoni)incep cu forme, fund, sani etc.Problema se gaseste si in mancare, multe semiperparate care au un continut inalt de hormoni.Carnea tocata congelata, preparate si semipreparate congelate(sau reci, pana in 8 grade),alte forme de mancare tip McDonald, contin hormoni.
Mergi la un medic endocrinolog, mult sport si mancare preparata acasa fara grasimi.

| Zazu a răspuns:

Trosc,ai dreptate, era vorba de estrogeni.Dar cred ca eram invaluita int-un vapor de testosteroni la ora la care am dat raspunsul, si le-am cam incurcat.Cat despre sport, nimeni nu a zis nimic despre sport impulsiv.

| PetreConstanta a răspuns:

Du-te la doctor cu asta nu este de joaca

| FloareDeColt_1777 a răspuns:

Te pot ajuta. Da-mi un mesaj privat.

Răspuns utilizator avertizat
| Riluris a răspuns:

Acest subiect va naste multe controverse, fiecare om va aduce o alta parere...insa eu voi ramane radicala neschimbandu-mi punctul de vedere, eu voi incuraja mereu sportul chiar daca uneori nu am timp indeajuns sa il practic... daca doresti sa slabesti e foarte important sa fii impacat cu tine insuti si sa iti doresti dintr-adevar acest lucru, doar cand esti pregatit din orice punct de vedere poti sa incepi sa aplici un regim si sa faci sport, elimina din prima partea cu pastilele. Dupa parerea mea nu exista ceva mai nociv decat tabletele pentru a pierde din greutate. Asa ca daca chiar iti doresti sa scapi de tesutul adipos cel mai bun remediu este sportul si o viata echilibrata, incearca sa elimini ceea ce iti place tie cel mai mult (de exemplu painea, sau sucurile gazoase, tu stii ce e cel mai nociv dar totusi il mananci)Oricum, eu iti urez succes! Sa ne auzim cu bine!

| ngen a răspuns:

Salut! Ai putea incerca sa te duci la o sala de forta si sa incerci un regim usor (fara dulciuri, fara paine in exces si mancare cu cat mai putina grasime). Sunt sigur ca iti vei rezolva problema >big grin