| anonim_4396 a întrebat:

Buna! Astazi am facut vaccinul si preventiv ma gandii sa iau o aspirina. Oare nu trebuia sa iau, am facut o greseala? Era mai bine sa fi luat paracetamol?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu trebuia nici o pastile, daca nu ai reactii adverse, dar o aspirina n-are de ce sa-ti faca rau.

| MariaEElena0505 a răspuns:

De ce sa fi luat vreo pastila? ‘)) Pastila iei dacă ai ceva. Eu sunt vaccinată cu Pfizer și sunt ok. La fel și bunicii mei, care vorba aia..nu au 20 de ani ca mine.