| cristinacraciun a întrebat:

Am luat vreo 36 de pastile, 6 paracetamol 10 aspirina 20 de antinevralgic au trecut 5 ore si nu am patit nimic oare o sa patesc ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Natashha a răspuns:

Ah stiu ce zici.acum vreo 3 ani am facut si eu o tactica din asta eu am luat vreo 3 tuburi [nu mai stiu ce pastile erau,erau unele verzi] +cateva de paracetamol,tussin, si multe antibiotice.n-am avut nimic, nici macar tenta de ameteala sau varsaturi...ai sinstem imunitar foarte bun

| traveler a răspuns:

Aaaa,nu acum nimic.mai tarziu da,ceva blocaj hepatic,renal, posibil reactii adverse, desigur chestii nesemnificative pentru tine bineinteles.Eu zic maine du-te urgent, da urgent la un psiholog ca dai semne de cadere psihica.Si daca ai scapat acum, urmatoarea tentativa sigur te va curata avand in vedere inconstienta cu care iei pastilele.Desigur ai facut-o ca sa ai arati lui, nemernicul ce te-a parasit pentru alta nu? Lasa problemele amoroase pe planul 2, el isi va trai in continuare viata si poate nici nu stie de gestul tau prostesc.Fii optimista si priveste cu incredere spre ziua de maine.( sper sa gresesc in privinta asta insa si tu gresesti in privinta modului de a te razbuna pe.cine? deci suntem chit.la greseli) Bafta.

| romancuta02 a răspuns:

Oare pentru ce ai luat atatea pastile? nu cred ca ai vrea sa ajungi la spital cu un furtun pe gat...este o mare greseala sa iei pastile cu pumnu'.

| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Doamne. tu vrei sa te sinucizi? Mai si intrebi, oare o sa patesc ceva!? Doamnee.

| cristinacraciun explică (pentru LaLaLaLoveAlex):

Inca nu am patit nimic.

| wforweirdo a răspuns:

Nicio problemă, poţi să te culci liniştită.

| AnonymousSs a răspuns:

Mai ia si niste cianura, aia te rezolva imediat.

| ShiftyIsXtreme a răspuns:

Esti psihopatalaughing

| AdkVodka a răspuns:

Am luat si eu asa si mi-a afecatat fierea happy Am varsat "venin" cum s-ar spune nu mai tin minte termeni biologici big grin asa ca mai usor cu pastilele ca au reactii adverse te poti trata si cu remedii naturiste la mine functioneaza tongue