| Kiki20098 a întrebat:

Bună, astăzi dintr-o data când mergeam spre școală, îmi apăreau steluțe în fata ochilor, mi se făcea negru în fata ochilor și aveam asa niște tulburări de vedere, și ma apuca amețeala rău. Deci și m-am dus la serviciu la mama pentru ca efectiv ma simteam rau tare, zici ca eram beată. Şi acolo au încetat aceste tulburări de vedere dar eram foarte amețită, a început sa ma doară groaznic capul, și am primit niște pastile dar apoi am și vomitat. Cine poate să îmi spună ce pot sa am? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Eu cred că aveai lucrare la mate

| Kiki20098 explică (pentru sierra1):

Aveam test la mate, bio și fizica în acea zi big grin. Dar oricum sa lasăm gluma

| sierra1 a răspuns (pentru Kiki20098):

Let me guess: au trecut testele, a trecut și starea de stress. Corect?

Zici: Cine poate să îmi spună ce pot sa am?
Zic: o oareșcare lipsă de cunoștinte pentru ziua aia de școală (cu tot riscul de a te enerva, asta e!)

| Kiki20098 explică (pentru sierra1):

Eh

| sierra1 a răspuns (pentru Kiki20098):

Cum spui tu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ai lesinat. Ai stat in soare sau esti anemica, cine stie, du-te la medic si fa-ti analizele.

Tu nu stii ce pastile ai luat? :/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la un oculist. Dacă spune că ochii tăi sunt ok, te va trimite el mai departe la alt specialist (neurolog, de exemplu).
N-o să te coste mult. E doar o consultație oftalmologică (50-80 de lei)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ai anemie

| Raducons a răspuns:

Ti-a scazut tensiunea dintr-un anumit motiv, poate ai facut un efort un pic mai mare, se poate sa ai si anemie, intreaba medicul de familie, sigur o sa iti dea ceva vitamine.Sa fii atenta sa dormi suficient.

| Kiki20098 explică (pentru Raducons):

Mi-am masurat tensiunea și am 90/60, m-am gândit ca am anemie, o sa ma duc la medic. ȘI da cam în fiecare zi dorm +- 5 ore pe noapte, o sa ma stărui sa dorm mai mult

| Alexandru250201 a răspuns:

Probabil ai mancat ceva stricat

| CristianXP25 a răspuns:

Poate fi doar slabiciune ..Nu am un raspuns exact...dar cum ar zice oricare.un medic ar stii sigur.
Prefer sa nu zic alte chestii, sa nu te "inspaimant".

| Alex13i1i3 a răspuns:

Lipsa de calciu, asa am fost si eu, ameteam, nu vedeam un pic bine si imi reveneam, mi-am luat calciu si mi-am revenit happy