| Byencutsza a întrebat:

Buna :* Astazi m-a durut urechea dreapta si o simteam infundata si parca si tiuia iar in seara aceasta mi s-a umflat ganglionul de la gat tot din aceeasi parte. Este posibil sa fac oreion?
Va multumesc frumos :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| 7Mary7 a răspuns:

Din cate stiu eu oreionul nu are treaba cu urechea, adica nu ar fi normal sa te doara urechea sau sa-ti tiuie. Cel putin eu nu am avut astfel de simptome cand am avut oreion, si nici nu am mai auzit la altcineva. pe de alta parte, ti se umfla gatul, posibil chiar in ambele parti-asta in cazul in care chiar ai oreion.