| Senkotrono a întrebat:

Buna! Astazi m-am inecat cu o firmitura de paine si mi-a intrat in plaman pentru ca din panica, am inspirat si am o usoara durere. dar sincer e asa mic disconfortul ca nu pot sa imi dau seama daca e din cauza ca mi-e foarte frica de moarte si ipohondria mea (=love). Ideea e ca frica asta de moarte s-a declansat acum cateva zile si se manifesta prin atacuri de panica. Ma doare capul, numai la asta ma gandesc. Ati patit sa intre o firmitura in plamani, s-a intamplat ceva? Asta s-a intamplat acum cateva ore...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, căci de aceea a fost declanșată tusea, ca să iasă. Și ai tot tușit, până a ieșit. Toată lumea a pățit o dată să intre un pic de mâncare sau lichid, pe ulița țiganului, cum se zice. Tușesti până iese.

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu cred că a ajuns acolo. Orice intră, este declanșat efectul de tuse și iese înapoi.

| Senkotrono explică (pentru sadrian46):

Chiar si daca am tras aer inainte sa tusesc? ati patit?

| sadrian46 a răspuns (pentru Senkotrono):

Da, căci de aceea a fost declanșată tusea, ca să iasă. Și ai tot tușit, până a ieșit. Toată lumea a pățit o dată să intre un pic de mâncare sau lichid, pe ulița țiganului, cum se zice. Tușesti până iese.

| dullcat a răspuns:

Buna.Cred ca totul se intampla doar in capul tau? Daca simti sezatia de tuse sau chiar tusesti cu sange, nu poti respira etc. atunci ar fi cazul sa te panichezi.Deocamdata pari ok?

| Senkotrono explică (pentru dullcat):

Mersi ca mi ai spus. acum ma spalam pe dinti si mi s-a parut ca am scuipat flegme cu sange... dorm poimaine acum.

| dullcat a răspuns (pentru Senkotrono):

Mai, cand te speli pe dinti e logic ca sangerarea e, cel mai probabil, de la gingii. laughing Daca atunci cand stai asa random prin casa tusesti cu sange, e nasol.

| Senkotrono explică (pentru dullcat):

laughing