| Scooterattack a întrebat:

Buna astazi mi-am masurat tensiunea si am avut cea mare 160 cu 86 si pulsul 106 ce ziceti ce ar trebui sa fac? (scuzati-ma de scriusul de pe messenger)MULTUMESC!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ar trebui să consulți cardiologul, ești hipertensiv.
De asemenea ai nevoie de un E.K.G., o dietă alimentară fără grăsimi, sare, efort fizic redus, etc.
Sănătate.
Pa, pa.

| leacuri a răspuns:

Ia capsule cu paducel.lasa berea si cafeaua.nu manca sarat si nu te enerva.

| Scooterattack explică (pentru leacuri):

Multumesc pentru sfaturi!