| Cristi_4173 a întrebat:

Salut.Am fost muscat de un caine maidanez insa nu foarte rau. E o zgarietura mai mult insa am sangerat putin.Am fost la spital si medicul mi-a facut un antitetanos. A spus ca nu imi face antirabic pentru ca nu imi rupsese respectivul animal pantalonul si pentru ca nu era o muscatura grava.Eu insa ma tem putin.Credeti ca e nevoie sa imi fac si antirabicul pentru orice eventualitate?

1 răspuns:
| Biencush a răspuns:

Mergi la medicul de familie ca sa te linistesti, sau vezi ce spun parintii tai.Ai grija cu potaile astea de pe strada, ca ai vazut cat pot fi de periculoase.Sa te consideri fericit ca ai scapat doar cu atat.