| TwoJokerSs a întrebat:

Buna!
Aveti idee ce analize se fac la medicina muncii pentru cei care lucrează la birou?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

In general sunt aceleasi analize de baza facute oricarui angajat fie el pe departament HR sau productie, EKG, sange, audiometrie, oftalmologie, pneumologic, plus intrebari legate de istoricul tau medical.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde in ce sector de industrie este biroul ala!
Intreaba la fabrica sau compania unde te angajezi!

| TwoJokerSs explică (pentru Violleta2022):

Lucru la calculator, it

| Violleta2022 a răspuns (pentru TwoJokerSs):

In general, nu se cer analize medicale pentru un angajat in IT.

Doar daca lucrezi pentru corporatii straine si esti chemat in office-ul lor, ti se cer analize medicale generale si declaratie de boli cronice, ca sa stie cum platesc asigurarea medicala pentru tine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Chesiti de baza, o tensiune, un ascultat la plamani, un istoric de boli cronice.

| StoicAnalysis a răspuns:

Se ia pulsul si te intreaba daca ai in istoricul tau medical ceva boli cronice sau alte afectiuni.