| Ksjajakajsj a întrebat:

Buna! Azi am mers la dentist pentru ca aveam un colț crescut lângă un canin iar el mi-a scos caninul si mi-a mai scos unul care zicea el ca e de lapte si acum se vede urât si incep liceul intr-o lună..in cat timp creste aproximativ? Tin sa mentionez ca la unul este colțul de lângă crescut care trebuie sa se dea la locul lui dar la celălalt nu..fix asta imi trebuia înainte de liceu laughing

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca dintele care ti la scos nu era de lapte numai creste niciodata altul, trebuie implant, el a zis ca e dinte de lapte poate te a mintit, deoarece dintii de lapte cad la varsta de 7 ani si fac locul dintiilor definitivi pe care i vei avea toata viata, acum trebuie sa astepti si sa stringi bani ca daca dintele care ti la scos nu era de lapte, singura solutie este implantul care costă mult

| dullcat a răspuns:

Buna.Si mie mi se pare cam dubioasa situatia.Sigur ai inteles bine?

Nu ai ce face decat sa astepti.