| anonim_4396 a întrebat:

Azi am observat ca ma doare subratul si ca este putin umflat. De la ce poate fi?
Multumesc mult
funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai un ganglion axial deranjat, mergi până la medicul de familie. Evită epilarea câteva zile până la remedierea problemei, poți da cu spirt prin tamponare.
Sănătate!
Pa, pa.

| relian a răspuns:

Ai o infectie ceva in corp usoara.Atunci cind apare o infectie ganglionii de la git si cei de la sub brat incep sa produca anticorpi si ca urmare se inflameaza nitel si daca apasa bratul simti nitelasa durere, dar nu e nimic o sa treaca. Asta daca nu cumva te-ai lovit prin zona aia si sa fie de la lovitura.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Poate fi o iritatie probabil.
Aplica o compresa rece pana sa te duci la medic.
Te pup!

| Cristi19991999 a răspuns:

Poate este o iritatie si te-ai scarpinat sau te-ai lovit in somnn pune o compresa de gheata si pentru a fi sigura du-te la doctoru de familie