| MănumescAndra1999 a întrebat:

Am sesizat astazi ca ma doare foarte tare nara stangă, cand m-am uitat am observat ca mi s-a umflat putin sus in interior...ce sa fac? Ma doare ff rau? De la ce o fi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai pus picaturi in nas? Daca da, atunci nara sa iritat, numai pune o perioada de 1 luna picaturi in nas si se va vindeca.

| Violleta2022 a răspuns:

Incearca sa tragi pe nas niste apa, in care ai dizolvat sare.
Apa salina este cea mai buna, pentru curatat nasul si caile respiratorii, omorand bacteriile locale si focarele de infectie. Apa salina o gasesti in farmacie, in spray-uri nazale, dar este acelasi lucru, fiindca ti-o poti face singur, acasa.

| DarthNiger a răspuns:

Cel mai probabil ai un cos, te-ai ranit cumva fara sa iti dai seama?

| Zorn a răspuns:

Ti-ai iritat nasul sau ti-a iesit un cos. O sa treaca de la sine in 2-3 zile, eventual foloseste un unguent (ex. Baneocin).