| BuffaloSoldier a întrebat:

Azi dimineata am iesit putin afara si dintr-o data m-a luat o durere foarte mare de spate in zona lombara. De abia mai pot sa umblu. Ce am si ce as putea sa fac sa imi treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Pune pe zona dureroasa ceva cald (sticla cu apa calda, buiota). Poti sa incalzesti intr-un vas niste sare si sa o pui intr-un ciorap curat si apoi intr-o panza. Este practic si amelioreaza durerea. Poti sa cumperi de la farmacie plasturi antereumatici cu mentol si sa-i aplici pe zona dureroasa. Daca durerea persista e nevoie de o vizita la medic.

| vocea a răspuns:

Ai racit, iti recomand un cei cu miere si lamaie si un corset care sa il porti ca sa te protejeze de fric si de dureri cand te apleci.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Ai racit. Erai imbracat subtire?
O baie calda, o aspirina si, in pat.

| BuffaloSoldier explică (pentru sasa1sasa1sasa1):

Nu ma mai pot misca aproape deloc

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns (pentru BuffaloSoldier):

Ar fi trebuit sa chemi ambulanta. Fa-o macar acum, nu astepta. Sa nu-ti fi afectat rinichii.