| Aidda_Idda_1995 a întrebat:

Buna ziua TPU as avea si eu nevoie de ajutorul vostru sunt putin tensionata. Data ultimei menstruatii (normale) a fost 10 aprilie, tin sa mentionez ca il aveam foarte regulat, pe 21 Aprilie am avut un contact sexual neprotejat, ejaculare afara dar stiu ca sansele erau maxime sa se intample "minunea", am riscat.In luna mai pe 10 am avut o usoara sangerare de 2 zile in ziua aceea am inceput sa iau anticonceptionale dupa 2 saptamani de la luarea lor am avut iarasi un contact sexual, dupa terminarea blisterului, cam pe 1 Iunie am avut la fel o sangerare usoara de 2 zile, am renuntat din nou la antibebe, acum cam 28-30 ar fi trebuit sa imi vina de data aceasta in schimb nu mi-a mai venit deloc.Tin sa mentionez ca am facut cateva teste de sarcina, primul pe 10 mai, inca unul pe 15 mai inca unul pe 21 mai si ultimul ieri pe 1 iunie toate au iesit negativ, deci sarcina nu cred ca poate fi in proportie de 90% adica de pe 21 aprilie pana pe 28 iunie este mult sau de pe 21 mai (ultimul contact dar atunci incepusem antibebe) deci cred ca este imposibil o sarcina, dar cred ca eu m-am cam dereglat singura.La Doctor nu ma pot duce,Dr meu momentan este in concediu pana in August,vreau un sfat cam ce ar putea fi, azi simt o durere groznica in zona pelviana in zona lombara sanii imi sunt destul de tensionati am toate semnele premenstruale doar ca sangerarea nu vrea sa apara observ ca am luat si cateva kg in plus dar in rest nu am nici un semn de sarcina, sunt doar foarte obosita.Va multumesc din suflet.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Atunci cand faci sex neprotejat, intotdeauna trebuie sa te astepti si la neplaceri. In rest, totul tine de sansa, de noroc.

| Alcyon a răspuns:

E de la anticonceptionale. Probabil ca te-au cam dereglat. Mergi la medicul ginecolog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anticonceptionalele sau pilula de a doua zi au rolul de a ne deragla organismul pentru a nu ramane insarcinate. Daca ai facut 4 teste de sarcina, eu zic ca nu esti insarcinata daca toate au aratat negativ. Sa nu fie vreo mica raceala.
Daca spui ca ai si simptomele pentru menstruatie, eu zic sa astepti pentru ca trebuie sa vina ea o data si o data. Daca nu, si se inrautateste, nu trebuie sa mergi la medicul de familie, ci trebuie sa mergi la un medic ginecolog.
Bafta:-)

| madalynu26 a răspuns:

Nu ai cum sa fi.dar totusi urmatoare data fi mai atenta :*