| anonim_4396 a întrebat:

Azi dimineata cand m-am sculat din pat, pur si simplu mi-a venit sa vars. M-am dus la baie, am zis sa fac altceva, m-am imbracat iar dupa aceea m-a luat o ameteala si am vomitat.
Am baut Calciu efervescent, am luat un Emetostop. Iar am vomitat, tot lichidul care il consumasem. Ma gandeam sa numai merg la scoala, am vorbit si cu parintii si mi-au zis ca poate de la aer imi va fi mai bine, insa m-am dus la scoala si am inceput sa vad intr-un fel ciudat. Cam cum apare cand la televizor cenzureaza ceva, asa in felul acela numai pe marginea ochilor. M-am invoit, m-am intors acasa. Am vrut sa dorm, a inceput sa ma doara capul, iar am vomitat. Acum o ora am adormit cam o jumatate de ora si m-am trezit si nu aveam stare. Iar am vomitat. De 4 ori pana acum.
In cursul zilei n-am mancat nimic. Acum am baut putina apa. In urma cu 2 luni mi-am facut si ecografie si analize si a zis ca sunt un copil perfect.
Ciclul trebuie sa-mi vina pe la sfarsitul lunii, deci eu zic ca se exclude.
Dupa ce vomit ma simt mai bine, dar ma doare capul.
Sunt constienta si eu si parintii mei ca trebuie sa ma vada un medic, dar deocamdata ce as putea lua? Ca si pastile sau ca mancare. Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Mă bucur că ești conștientă de faptul că trebuie să te vadă un medic, căci nu poți ști care este cauza acestor stări.
Bea un ceai de mușețel/valeriană (cel din urmă te va liniști și te va ajuta să te odihnești), și încearcă să mănânci câte ceva.
Poți începe cu niște covrigei sărați și/sau supe.
Pentru greață recomand și sucul de lămâie/portocală/grefă.
Sănătate!

| anonim_4396 explică (pentru ÉrotiqueConseils):

De la vreo 3 nu am mai vomat. Am dormit putin. Am macat orez cu pui fiert. Acum beau o limonada. Nu imi mai este asa rau.
Multumesc pentru raspuns.

3 răspunsuri:
| Adrian4123 a răspuns:

Problema ta e rezolvata! tot ce trebuie sa faci este sa apelezi la doctorul doctorilor!
Te pui pe genunchi, te rogi La Dumnezeu sa te vindece, CREZI ca El te poate vindeca si vei fi sanatos! doar sa ai credinta!

| anonim_4396 explică (pentru Adrian4123):

Nu m-ai lamurit.