| catalina1238 a întrebat:

Hey,dau funda! Deci de aseara de pe la 2:30 am inceput sa vomit... Am stat putin in pat si am tot vomitat pana dimineata pe la 9 (Si cand m-am sculat am vomitat ) Apoi am mancat o paine prajita si acuma 30 de minute am vomitat... Va rog, ajutati-ma! Nu mai stiu ce sa fac! Dau funda! sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Ca sa nu mai vomiti tine post negru 12 ore(fara mancare si fara apa). Lasa stomacul sa-si revina.
Nu neglija nici medicul. Si nu manca multe feluri de mancare la o masa. mananca numai lucrurile sanatoase. Nu mai manca 2-3 zile nici un fel de carne, sunca sau altceva ce contine carne.

| catalina1238 explică (pentru anonimg):

Am fost la doctor iar el mi-a pus o perfuzie, apoi mi-a spus sa tin post negru ^_^. Multumesc! happy

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la camera de gardă, nu pe internet!
Pa, pa.

| LaLaura a răspuns:

Buna.
Dar parintii tai ce fac in timpul in care tu vomiti?
Du-te repejor la urgente sa nu fie ceva mai grav ( o toxiinfectie) decat o indigestie, iar acolo, la urgente o sa iti dea tratamentul adecvat in functie de ce probleme ai.

| anonimg a răspuns:

Sa inteleg ca te simti mai bine acum.
Multa sanatate! Si ai grija de trupul, mintea si inima care ti le-a dat Domnul.

| TiberiuFasole a răspuns:

Sincer acum, sunt de acord cu voi, trebuie sa mearga destul de repede la urgente ca poate are toxinfectie, dar, "Du-te repejor la urgente sa nu fie ceva mai grav( o toxiinfectie)", e destul de nasoala o toxinfectie, dar nu o poti numii grava daca deja ai zis repede.

| LaLaura a răspuns (pentru TiberiuFasole):

Nu prea am inteles ce ai vrut tu sa spui.
Ma refeream ca grav este o toxiinfectie si am zis repejor ca sa nu fiu dura, pentru ca mi se pare anormal sa vomiti mereu si sa nu faci altceva decat sa pui intrebari pe TPU. Ai mei si acum daca as vomita m-ar lua ei de mana si m-ar duce la urgente, si am 23 de ani.
Si o pot numi grava daca am spus sa mearga repede la urgente, daca nu era grav ii spuneam ce tratament natural i-ar face bine, sau as trimite-o la farmacie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te repede la Urgente sa nu ai vreo Toxiinfectie sau Indigestie

| AlexDFY a răspuns:

Nu e prea normal ce ti s-a intamplat, ar trebui sa te duci la urgente.