| LucaBadea a întrebat:

Buna! Azi la ora de sport ne jucam si eu destept fiind i-am dat la un coleg cu tibia in picior. Apoi m-a durut tare, mi-a trecut durerea intr-un fel. Cand apas pe zona aceea ma doare, dar cand merg nu am nimic. Mi-am fracturat cumva tibia? Daca se poate?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Vântulalb a răspuns:

Doar o lovitura. Osul doare mereu.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"mi.am fracturat cumva tibia?"

ai putea să ne trimiti o radiografie să ne dăm și noi cu părerea OBIECTIV?

| Drimmero a răspuns:

Nu ai fractura la tibie, daca aveai tibia fracturata nu mai puteai de durere, nu mai puteai merge, iti iesea tibia prin piele. Nu se va fractura niciodata tibia daca te atingi cu ea de piciorul adversarului. Te doare locul, a fost un mic traumatism dar atat, pune gheata acolo si esti ca nou in 2-3 zile.

| Vântulalb a răspuns:

Fracturata nu este. Ca nu puteai sa mergi.

| LucaBadea explică (pentru Vântulalb):

Atunci si ce poate fii?

| Vântulalb a răspuns (pentru LucaBadea):

Doar o lovitura. Osul doare mereu.