| VIKZ a întrebat:

Buna,azi la scoala i-am dat la un coleg un sut in fund si i-am dat asa tare ca ma doare pe mine piciorul.Ma rog,de fapt ma doare putin laba piciorului pe partea dreapta.Pot sa merg,nu s-a umflat sau invinetit,doar simt putina durere cand indoi laba piciorului spre stanga.Ce credeti ca este, eu m-as duce la doctor doar ca sigur imi va face o radiografie si deja am facut 2 in 2 saptamani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AjutorAnorexieBulimie a răspuns:

Daca nu s-a umflat si poti calca pe el nu e fracturat, posibil o mica intindere de tendon ceva. Pune o crema antiinflamatoare (diclofenac gel, sau vezi ce mai au ai tai prin dulapul cu medicamente) si vezi cum mai e. Rasplata pentru violenta asta e: intotdeauna te doare si pe tine cum il doare pe oponent. Pe el s-ar putea sa-l doara mai putin, ca fesierii sunt muschi rezistenti happy

5 răspunsuri:
| Adrianetc a răspuns:

Cum sa faci radiografie de 2 ori in 2 saptamani?, se face odata la 6 luni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare cam deplasat sa fi tu victima in cazul asta. Comportamentul agresiv nu duce la nimic bun. Cat despre ce ar trebui sa faci... consulta un doctor.

| Amaterasu a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai daca-l doare normal ca e un fel mai ciudat de victima, nu?

| Amaterasu a răspuns:

Ti-ai fracturat piciorul.Dar sunt curios, colegul tau avea fund de tabla?laughingGlumesc.Sigur ti l-ai fracturat.winking

| Hardy2000 a răspuns:

laughing Si eu cred ca ti l-ai fracurat.Sami zici cum il cheama ma pe ala sa nu ma apropii de el laughing rolling on the floor