| LalalaLululu a întrebat:

Buna TPU.Aseara,in jur de 20:00 alergam.Si cum alergam,am picat pe niste scari.
La inceput a fost durere mica,puteam sari si alerga, dar azi dimineata ma doare mai tare, merg cu dificultate si ma cam doare daca fortez piciorul.Ma doare si cand merg dar mai putin.Mi se pare ca s-a si umflat nitel.Ma doare cand ating.
Puteti sa imi spuneti cum as putea sa il vindec pana luni? Ca trebuie sa merg la scoala.La medic nu vreau sa merg ca daca mi-l pune in ghips...Cum as putea sa il vindec pana luni si ce credeti ca am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Compresa cu gheață.

| OdetteSs0000 a răspuns:

Nu cred că e ceva grav. Masează-l și dă-ți cu o cremă bună dea farmacie. Nu-ți forța piciorul. Dacă o să te doară de nu o să poți merge, să nu stai așa. Sau dacă ți se umflă.