| tataie_7652 a întrebat:

azi la sport am facut intindere pentru. ca nu m`am incalzit destul...stie cineva. cum imi poate trece cat mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ca sa te incalzesti mai repede fugi sau miscate mai repede cu diferite parti ale corpului

| Dienuka a răspuns:

Din pacate nu prea ai ce sa faci. Poti lua un nurofen sau altceva pentru durere si inflamatie. Este important sa nu mai faci deloc efort pana nu iti trece. Daca este intindere si nu febra musculara, inseamna ca au cedat cateva fibre din acea zona, mai exact s-au rupt. Pe mine m-a durut 3 saptamani, nu puteam sa ma intorc nici in pat de pe o parte pe alta (am avut la abdomen). Mare atentie pe viitor. La intinderi durerile sunt destul de greu de suportat si dureaza destul de mult pana se reface din nou fibra musculara.

| D[:x] a răspuns:

Eu zic sa faci miscare si o baie fff.calda