| hUnTERRRRRR a întrebat:

Imi poate trece o intindere musculara intr-o saptamana si jumatate? Ce sfaturi imi dati ca sa imi treaca mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Fantonas a răspuns:

Iti trece in 1-4-6 saptamani, depinde de severitate. Se recomanda repausul muschiului afectat. Creme cu antiinflamator (ex. Diclofenac).

| Iordachecristina a răspuns:

De unde știți ca e întindere? V a spus medicul

| hUnTERRRRRR explică (pentru Iordachecristina):

Stiu eu, am mai avut, doar ca am avut odata si mi-a tinut si o luna si acum as avea nevoie sa imi treaca pana pe 10 mai