| blackberryORstrawberry a întrebat:

.azi m-am aplecat sa iau cv si dintr-o data m-a luat durerea de coloana (in zona toraco-lombara).si de atunci ma doare si cand ma aplec si cand ma ridic din pat..si la multe miscari..cand urc scarile. parca ma inteapa. am avut probleme cu spatele.(scolioza toraco-lombara si cv complicatii) a mai patit cineva? m-am gandit c daca maine nu imi trece in 2 zile sa merg la doctor.voi ce spuneti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| WPP a răspuns:

Du-te la doctor cat mai curand, ai probleme cu CD-urile (hernie de disc) sau un junghi muscular cauzat de schimbarile bruste de temperatura la care ai fost expus/a in ultima perioada (asta in cel mai bun caz). cauzele pot fi multiple: aer conditionat, greutate corporala (no offence), efort fizic accentuat (chiar si alergarea poate dauna). Consulta un medic cat mai curand.

| ionupo a răspuns:

Ai mai jos un site cu informatii despre Durerea Lombara.

http://www.topmedica.ro/blog/durere-de-spate-ce-sa-fac/.

Poti pune intrebari chiar pe site iar medicul iti va raspunde in scurt timp. Succes :)

| Eliene a răspuns:

Buna!
Asta am patit-o si eu, dar la ceafa. Simteam o durere groaznica si nu ma miscam.
Tot ce iti pot recomanda este sa iti dai cu Ben Gay, Lioton Gel sau Fastum Gel.
Eu am avut si niste pastile, dar nu m-au ajutat deloc, deci...
Crema e mai buna pentru ca actioneaza direct pe suprafata pielii.
Ia si aspirina pentru durere.
Si du-te la medic cat de curand cu putinta.
Chiar daca durerea trece in vreo 3 zile, nu te chinui si nu rabda, asteptand sa treaca de la sine.
Insanatosire grabnica!
Funda?

| Eliene a răspuns:

Funda?

| Petrutzu93 a răspuns:

Si eu am la fel prbl..mai bine mergi la targu ocna e un terapeut acolo. face minuni.