| roxystomp a întrebat:

De vreo 2 zile ma doare spatele(coloana) in zona lombara. Nu ar fi trebuit sa am astfel de probleme la varsta de 14 ani. Stiti cumva ce ar trebui sa iau sau sa fac ca sa-mi treaca? Mentionez ca ma doare atunci cand ma aplec sau incerc sa stau dreapta. Dau funda~!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Abh
| Abh a răspuns:

Ai probabil, o deformare a coloanei, frecvent intalnita la adolescenti, din cauza pozitiei vicioase la scris. Du-te la doctor, coloana se poate indrepta cu fizioterapie daca iei masuri pana nu se incheie osificarea.