| iulius01 a întrebat:

Am avut un accident de masina( nu foarte grav) si din cauza centurii de siguranta ma doare pieptul, dar pe langa piept ma doare si spatele, zona lombara. Nu pot sa ma aplec, sa ma ridic, sa ridic greutate si ma doare chiar si cand merg. Ar putea fii ceva serios de la coloana sau sa fie doar de la socul accidentului?

4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Doar un medic poate sa iti spuna.

| iulius01 explică (pentru Freya1):

Am inteles, dar problema e ca tocmai am venit in Germania si nu am apucat sa imi fac actele si asigurarea si am avut accidentul. Si am vrut sa cer niste sfaturi inainte pentru ca nu prea imi permit sa merg la doctor aici. Dar in cel mai rau caz o sa ma duc, indiferent de cat va costa.

| Caro34 a răspuns:

Incearca cateva ședințe de masaj general, dar de cineva profesionist facute, nu de incepatori. In zona lombara poate folosi o crema cu Diclofenac! Dupa masaj somn si daca iesi afara, sa fii bine imbracat fiindcă poti rapid raci. Multa sănătate!

| iulius01 explică (pentru Caro34):

Ok, o sa incerc. Multumesc pentru sfat