| Dvdgdhhdhhdjfhfh a întrebat:

Salut,am 15 ani si imi e teama de ceva, sora mea m-a lovit de vreo 3 4 ori in sanul drept si sanul stang mi-e frica sa nu am cancer la san plus ca am un nodul acolo la sanul drept e mare iar la sanul stang mai micut cred ca e si de la pubertate nu stiu ce sa zic, spuneti-mi voi!????

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nodulii trebuie verificați la medic indiferent de vârsta pe care o ai.
Motivul este frica ta. Astfel afli exact ce este acolo.

| Donsavas a răspuns:

Trebuie să mergi la endocrinolog pentru un consult, acum ca esti in creștere. Nu, nu faci cancer asa usor.