| Kamakara a întrebat:

Hei TPU.Am 14 ani si azi m-am lovit la san in coltul unei banci.Nu pot spune ca a fost puternic, adica m-a durut 4-5 minute si acum nu ma doare. Exista sanse sa fac cancer de piele? M-am mai lovit la sani de mai multe ori,dar tot asa, nu foarte tare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| EvaneSScence a răspuns:

Cancerul nu se face dintr-o lovitura si in nici un caz cel al pielii. Dar trebuie sa fii atenta cu loviturile astea la sani. In timp poti avea probleme. Verifica periodic daca nu ai nodule, prin palpare.

Răspuns utilizator avertizat
| alinadianaaa a răspuns:

Nu te mai gandi la prostia ca poti face cancer.Cancerul nu se face de la o lovitura.Dar poti sa faci noduli daca ai mai fost lovita la sani, dar sunt noduli trecatori care dispar cu timpu

| prima a răspuns:

Ai grijaa..si mai bine consultate undeva ...cred ca nu nu poti sa ai cancer dar mai bine protejeazate!
funda?