| derliaelena a întrebat:

Azi ne-am batut cu bulgari la scoala.M-am intors cu spatele sa fac bulgarii si m-a impins un coleg pe gheata.Am cazut rau in genunchi si acum ma doare ingrozitor de tare! Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Comprese cu apa rece, sau calduta. daca ti se umfla si doare in continuare mergi la un consult pentru ca se poate sa ai o luxatie si nu e recomandat mai ales la nivelu rotulei.O rotula deplasata doare enorm si trebuie pusa pe pozitie imediat de catre un Medic Specialist.

| derliaelena explică (pentru Danysan):

Acum nu prea ma mai doare. Dupa ce l-am batut pe cel care m-a lovit.winking

4 răspunsuri:
| Marcela9Xd a răspuns:

Trebuie sa iti pui o compresa cu apa rece sau gheata altfel risti sa ti se invinetiasca sau sa se umfle!

| DoarEuDia a răspuns:

Mai intai de toate ar fi bine sa vorbesti cu mama ta poate are o solutie mai buna, daca nu compresa cu apa rece este buna, sper sa nu fie ceva mai grav.

| derliaelena explică (pentru DoarEuDia):

Mama stie si a incercat sa imi faca masaj la genunchiul ala. Dar nu a mers, nu a mers nici cu apa rece sau gheata.