| cevazacelamineintorace a întrebat:

M-a impins un coleg la scoala si am cazut pe scari.Eu am scoliaza de cand m-am nascut si dupa acea cazatura ma doare si mai tare spatele. Ce pot face pentru a alina durerea?
Va rog! Ma doare insuportabil!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Poti sa iei Piafen, Ibuprofen, Algocalmin dar eu te sfatuiesc sa mergi la urgenta sa-ti faci o radiografie, sa nu cumva sa ai complicatii.

soothe
| soothe a răspuns:

In prima zi, durerea respectiva se alina cu comprese cu gheata. Mergi la serviciul de urgenta. Personal nu cred ca te doare suficient daca poti sa scrii la computer mesaje de ajutor.

mira
| mira a răspuns:

La ora asta, daca durerile persista, cheama ambulanta.Maine,asa cum ai fost sfatuita, mergi la doctor.

| hiphopbeatz a răspuns:

Dupa ce se termina durerea(pe care o elimini cu ben gay sau nurofen) trebuie sa te duci la un cabinet de gimnastica medicala pentru a te indrepta.

pace!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In zona unde te doare poti pune comprese cu BITER SUEDEZ (se gaseste la farmacie) sau tinctura de tataneasa (cred ca si aceasta se poate gasi la farmacie, daca nu, o poti prepara acasa). Trebuie sa pui comprese vreo saptamana, si incet, incet nu vei mai simti durerea. Sau ai putea sa te duci la control sa nu se agraveze starea de sanatate.